Folie PPF


Naprzeciw powłokom ceramicznym jako najdoskonalsza forma zabezpieczenia powstały samoregenerujące się folie ochronne. Zabezpiecza się nimi zarówno elementy lakierowane jak i klosze lamp. Folie ochronne są nieporównywalnie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Chronią w 100% przed odpryskami, dlatego też głównie zabezpieczane są nimi przednie elementy pojazdu takie jak: klosze lamp, halogeny, emblematy, zderzak przedni, czy też tzw. „full front”. Kolejnym ważnym elementem jest próg załadunkowy bagażnika, który potrafi w szybkim czasie ulec tak mocnemu porysowaniu oraz delikatnym uszkodzeniom, że usunięcie defektów nie będzie już możliwe bez ponownego lakierowania. Jako dodatek często zabezpiecza się wnęki klamek, czy słupki drzwi, które bardzo szybko niszczą się oraz matowieją od ciągłego dotykania.

W skrajnym przypadku, gdy element z zaaplikowaną folią ochronną zostanie bardzo mocno przerysowany, uszkodzony, folię wystarczy ściągnąć, a pod nią będziemy mieli nienaruszoną powłokę lakierniczą, która można ponownie zabezpieczyć.

Nasze folie ochronne to nie tylko ochrona przed uszkodzeniami, również posiadają dodatkowo właściwości zrzutu wody (hydrofobowe) porównywalne do powłok ceramicznych, co znacznie zmniejsza osadzanie się zanieczyszczeń oraz ułatwia mycie i bieżącą pielęgnację zabezpieczonych powierzchni. Jednocześnie w subtelny sposób zwiększają głębię lakieru, są w 100% przezroczyste, a miejsce aplikacji jest w zasadzie niezauważalne. Jest to kolejny krok naprzód, któremu wyszliśmy naprzeciw.